Obrazek przedstawia ofertę podręcznej gry "Kapitał".

Kapitał – kapitalna gra ekonomiczna.

Kapitał, czyli kapitaliści kontra komuniści.

Jeżeli istnieje jakaś ogólnoświatowa stała przewijająca się przez wszystkie wieki historii ludzkości, będzie nią zapewne żądza pieniądza. I to takiego, którego można zdobyć łatwo. Niekoniecznie w uczciwy sposób. Dwudziesty wiek, nie był pod tym względem wyjątkowy. Mimo to, na tle pozostałych wieków wyróżnił się tym, co zapoczątkował wystrzał z Aurory. Konflikt kapitalizmu i komunizmu (tzw. spór o kasę), bo o nim mowa, to coś, co budzi żywe emocje do dziś. Zapewne jest to spowodowane tym, że wciąż jeszcze ma się dobrze.

Nie, dzięki.

Prezencik (a.k.a No Thanks!) to ceniona i lubiana gra Thorstena Gimmlera, która od czasów swojej premiery w 2004 roku, doczekała się, aż 26 kolejnych wydań w wielu wersjach językowych. Zdaniem wielu, w swojej kategorii wagowej nie ma sobie równych. Jej piękno leży w prostocie i intuicyjności zasad oraz głębi podejmowanych decyzji. Spora losowość w trakcie przebiegu rozgrywki kompensowana możliwościami interakcji, daje wybuchową wręcz mieszankę skrajnych emocji podczas odkrywania kolejnych kart. Jest jednym z tych tytułów, które potrafią wciągnąć w świat planszówek. Nic dodać, nic ująć.

Kapitał to następna z darmowych gier na zwykłą talię kart, wchodząca w skład zestawu gier charytatywnych NOVY2084, pełną garścią czerpiąca z bogactwa wspomnianego Prezenciku. Poszerzenie zasad o kilka dodatkowych punktów wzmocniło i tak już silne przeżycia w czasie rozgrywki. Możliwość opowiedzenia się po stronie kapitalistów albo komunistów otworzyło zupełnie nowy wymiar dla podejmowanych decyzji. Reasumując, pomimo podobnego poziomu skomplikowania, możliwości interakcji zostały zwielokrotnione, co w rezultacie znacznie zwiększyło i tak pokaźną regrywalność samej gry.

Gra "Kapitał"

Konkrety, panie. Konkrety.

Na czym polega gra i jakie jest jej tło? Co turę los przynosi coś nowego. Jesteś samotnym wilkiem na morzu światowej finansjery. Na rynku co rusz musisz uchylać się od strat albo gonić za zarobkiem. Tylko od ciebie zależy gdzie ulokujesz kapitał. Zaryzykujesz i zainwestujesz w sztywne pasywa, czy może bezpiecznie będziesz obracał mniej dochodowymi aktywami? Zostaniesz komunistą czy kapitalistą? Może pozostaniesz neutralny? Pamiętaj, każdy wybór zweryfikują twarde prawa rynku.

Nie ma co, Kapitał i Do Lochu to dwie najpopularniejsze gry z drugiej edycji NOVY2084. Nie czekaj. Pobierz darmową instrukcję prosto z DriveThruRPG i stan się umiarkowanie zamożny.

Jeżeli temat gier podręcznych Cię zaciekawił, odwiedź mój kanał na Youtube. Znajdziesz tam więcej informacji na temat darmowych gier oraz nowych ciekawych przedsięwzięć. Jeśli masz jakieś uwagi, albo zwyczajnie chciałbyś o coś zapytaj, napisz do mnie.

Gra "Kapitał"

Leave a Comment

Scroll to Top