Obrazek przedstawia ofertę podręcznej gry "Partia".

Partia – szybka gra karciana.

Partia, czyli kliki w grze.

Rozgrywanie partii w różne gry zazwyczaj ma na celu zapewnić dobrą rozrywkę lub stanowić swego rodzaju powód, do rozruszania zwojów mózgowych. Czasami jednak zdarza się, tak, jak chociażby w przypadku Partii, że z gry możemy wynieść jakieś nauki moralne. Można się zastanawiać, jakie to życiowe lekcje może dawać prosta i szybka gra karciana. Ano takie, że w gronie zwycięzców nie zawsze zasiadają sami najlepsi, a wśród przegranych, można często znaleźć tych, którzy niefortunnie znaleźli się w złym miejscu, o złej porze.

Każdy bierze, raz z lewej raz z prawej.

6 bierze (a.k.a 6 nimmt) to logiczno-imprezowa gra karciana autorstwa Wolfganga Krammera z 1994 roku, która od prawie 30 lat wprowadza graczy w świat nowoczesnych planszówek. Patrząc na prostotę zasad, należałoby się spodziewać płytkiej rozgrywki, ale jest zupełnie inaczej. Sama rozgrywka dostępna jest w kilku wariantach, zaczynając od tych prostszych, losowych po te nieco bardziej skomplikowane z podejściem deterministycznym. Czy można jej coś zarzucić?

Partia to pierwsza z darmowych gier na zwykłą talię kart, wchodząca w skład zestawu gier charytatywnych NOVY2084, inspirowana wspomnianą i wielokrotnie nagradzaną poprzedniczką. Jest tak samo łatwa i głęboka, ale wyróżnia ją istotny element. W przeciwieństwie do „6 bierze” gracze mogą zagrywać tylko skrajne karty z ręki. To dodatkowe ograniczenie zdecydowanie zwiększa dynamikę gry. Mechanizm ten pozwala planować zagrania i ograniczyć pulę możliwych decyzji jednocześnie. Podsumowując, zmiana ta wyszła grze na zdrowie. Poza tym gra posiada delikatne tło fabularne, co stanowi miły dodatek.

Gra "Partia"

Konkrety, panie. Konkrety.

Na czym polega gra i jakie jest jej tło? Wcielasz się w rolę szarej eminencji. Co turę na przemian tworzysz albo przejmujesz kontrolę nad wpływowymi klikami złożonymi z członków Czarnej i Czerwonej frakcji. Planuj swoje działania. Zagrywaj katy ze skraju ręki i zdobądź władzę w ogólnoświatowej Partii, otaczając się wpływowymi ludźmi. Uważaj, kogo zapraszasz do swojej Partii. Twoi oponenci nie śpią i z chęcią wprowadzą do twojego stada kilka czarnych owiec.

Jeżeli temat gier podręcznych Cię zaciekawił, odwiedź mój kanał na Youtube. Znajdziesz tam więcej informacji na temat darmowych gier oraz nowych ciekawych przedsięwzięć. Jeśli masz jakieś uwagi, albo zwyczajnie chciałbyś o coś zapytaj, napisz do mnie.

Gra "Partia"

Leave a Comment

Scroll to Top